No lieveņa raugoties

TR Notārs par situāciju valstī

Autors: TR Notārs (kurš gan cits?)
Palaists: 30/05/2011, ORB.lvMēs Tizleņu Reģistrā ne ar kādu plašo analīzi neaizraujamies. Mūsu loma ir pieticīga – sēdēt uz lieveņa, vērot un paust patiesību galīgajā instancē. :D :D :D

Piemēram, Zatlers ņem un atlaiž Saeimu. Kādēļ gan? Kā gan mēs to varam zināt? Ej nu ielieni veca vīra galvā un atrodi īsto iemeslu!

Varbūt Rīgas pilī beidzot internetu ievilkuši vai arī Obama tikšanās laikā iedeva Valdim ar savu jauno aipadu paspēlēties, nu un šis ņēma un ielīda ziņu portālu komentāros un pēkšņi saprata, ka tauta alkst asiņu. Un runa nav par hematogenu. Viņi saka: „Tiem simts Vecrīgas klauniem jāmirst!”, vai tā apmēram. Ar niansēm un deviācijām.

Ā! Ja jau tauta pieprasa, lūdzu! Līķīši uz paplātes...

Bet varbūt bija citādāk? Sēdēja vecis, sēdēja. Kalkulēja. Konsultējās. Un - bladāc! Kas i ko, mīzali, negaidījāt?

A moš vienkārši nojūdzās? Vai mazums, kas dzīvē gadās. Teiksim, sievu gultā ar kontrabandas dildo pieķēra un nolēma, ka tam kriminālam jādara gals...

Materiāls ļauj izvirzīt desmitiem versiju atbilstoši katra samaitātības pakāpei un personības mērogam. Tā viņš ir – Zatlera gājiena komentētāji ne tik lielā mērā runā par prezidentu, cik par sevi.

Piemēram, ja kaut kāds Mārcis Bendiks nosauc prezidentu par ākstu un caurkritušu gļēvuli, to viņš patiesībā par sevi, jo projicē paša pesonību uz valsts pirmās taburetes sēdvirsmas, taču tā kā tur arvien vēl gulst Valda dibengals, tad sajūta nav no tīkamajām.

Vai arī vēl viens „kaukaac” ar nosaukumu Liepnieks: „...rīkojās kliedzoši savtīgi”. Kā gan citādi, Jurģi? Tu taču tā vienmēr rīkojies, vai ne tā? Un tavs bijušais patrons Šķēle to pašu gauduli velk. Būtu labāk ķemmējis bārdu, nevis muti virinājis!

Šlesers vispār ir dziesma. Vismaz mēs tagad zinām, ka viņa prātiņā ne tikai PVN izlaupīšanas shēmas un nelabas atmiņas par papuci rosās, bet arī konkrētas idejas par apvērsumiem, varas sagrābšanām un tādā garā. Paldies, Ainār, ka izstāstīji. Brīvprātīga atzīšanās mīkstina vēderu.

Lambergs arī iznāk ka: „...ir izkāris pirātu karogu”. Ahā, vecais haizivju vēderu mīļotāj, iekriti gan! Laiks pāriet uz sausiņiem.

Vēl ir visādi tipiskie lūzeri, kas sāk ar garumgaro visneiedomājamāko problēmu uzskaitījumu. Pieprasa kalkulācijas, rīcības plānus un visu pārējo buhaltēriju, beigās piebilstot: „Da nav jums plāna, būs politiskā krīze, kritīsies kredītreitingi un viss beigsies kā parasti – tajā tumšajā un kakainajā tunelī, ko mēs, lūzeri, tik labi pārzinām.”. Jā, godātie lūzeri, tādi jūs esat: ekonomiskā krīze bija jūsu galvās, bet politiskā ir - pautos.

Visādus bezpersoniskus bezviedokļniekus un pusviedokļniekus brigmaņus, urbanovičus, ulmaņus u.c. labāk nemaz nepieminēt, jo viņi vispirms apsūkās pirkstu, kai noskaidrotu vēja virzienu, tad paošņās gaisu lai noteiktu naudas ceļus, pakasīs aiz auss, lai dzirdētu, ko saimnieks teiks un tikai tad nopaudīsies savā muļķībā.

Par laimi kaut kur Latvijā vēl mīt cilvēki ar maipuķītēm. Sirdīs, galvā un rokās. Viņi domā, ka šoreiz izdosies labāk. Viņi vienmēr tā domā. Un vienmēr cenšas. Vilšanās sajūtu nokauj ar jaunu apņēmību. Varbūt viņi ir naivi un stulbi, bet viņi ir zemes sāls. Uz tiem arī visa cerība.

Dievs, svētī Latviju!

Lasi jaunumus, komentē, uzdodi kašķīgus jautājumus, ierosini un lamā!
TR Notārs šad un tad pačivina, ja twitter.com strādā:Lasāmviela.
Lekcijas par biznesu.
Antitraktāts "Valsts".
Blogi un pastāsti ar kontekstu.
Apsēstā prāta laboratorija.
Neaizmirsti apmeklēt okulistu!